Ecnebi (Ruh Diskoteği)


34
  • Bana bir arkadaşım anlattı, ben de taze taze size aktarıyorum… (Güvenilir kaynak) Bir kız arkadaş arabasını kullanırken, önündeki arabaya çarpmış.. Önemli bir kaza değilmiş ama kız, belki de çok korktuğu için hafif baygınlık geçirmiş… Çarptığı araba Uğur Dündar’ın arabasıymış.. Uğur Dündar arabasından inmiş, birşey oldu mu diye kızın yanına gelmiş, kapıyı açmış bakmış.. O sırada kız, gözlerini açıp Uğur Dündar’ı görmüş.. Bir iki saniye baktıktan sonra “Aaa” demiş, “Ne çabuk geldiniz!..” Acaip di mi? Belive orange.. Yok, yok bişey…
  • Süleyman adında bir tanıdığımız vardı, soyadını şu an anımsayamıyorum.. (Ben Süleyman Amca derdim) İşte bu Süleyman Amca’nın hayatı boyunca denemediği şoförlük biçimi kalmamış.. Tırlar, kamyonlar vs… Bir dönem de Ankara’da belediye otobüsünte şoförlük yapmış. Bir gün, durakta bir akrabasını görmüş, “Atla” demiş.. Akraba binmiş.. Muhabbet ede ede gidiyorlarmış ki akraba “Benim yolum başka ben burada ineyim” demiş.. “Ayıpsın” demiş “Ben seni bırakırım..” Otobüsün gideceği yerle çok ilgisiz bir semte doğru çevirmiş arabayı.. (O semti de unutmuş durumdayım, yalan olmasın) Yolcular itiraz etmiş, Süleyman Amca “Tamam yahu, arkadaşı bırakayım, gideriz yine” demiş. Yolcular razı olmamış tabi, hepsi inmiş.. Sonuç olarak, Süleyman amca akrabasını gideceği yere bırakmış ama hakkında bir sürü de şikayet olmuş.. Gariptir işten atılmamış!..
  • Kanal D’de Defne Samyeli’nin sunduğu gece programı vardı.. Güya “haber içerikli”… Hipnozla uyutmayı başaran bir bilim kadını ve Banu Alkan konuk olarak katılmışlar.. Muhabbetten anlıyoruz ki, uyutan kadın bir önceki gece de programa katılmış, birisini uyutmuş, çok telefon almışlar, vs. Peki Banu Alkan ne?.. Sürekli ıslak dudaklarıyla hangi kameraya bakacağına karar vermeye çalışıyor.. Defne Samyeli diyor ki, uyutan kadın Banu Alkan’ı hipnozla geçmişe döndürmüş, gerçekten Afrodit olup olmadığını araştırmış.. Sonuç?.. “Hayır” diyor uyutucu, “Afrodit değil, Nefertiti çıktı!..” Banu Alkan ilk tercihinin gerçekleşmesine hiç aldırmıyor, hala kamera aramakla meşgul… Uyutucu, Nefertiti’nin fotoğrafını kameraya gösteriyor, “Bakın, benzerlik ortada” diyor.. Ne benzerliği, hiç ilgisi yok… Sonra stüdyodan bir eleman çağırıyorlar, uyutucu 2 ile 3 saniye arasında çocuğu uyutuyor!.. Yani neredeyse uyur halde gelecek çocuk… “kolunu kaldır” diyor, çocuk kolunu kaldırıyor.. “Uyandığında göbek at” diyor uyutucu, sonra çocuğu uyandırıyor.. Tam bir deli panayırı… Çocuk (galiba utandığı için) göbek atmak istemiyor, Defne Samyeli ve uyutan kişi, gayet ısrarkeş, “Göbek atmak istiyor musun, istiyosun di mi?” diye sorup duruyorlar… Çocuk “İstiyorum ama atmicam” diyor.. Banu Alkan ise henüz açısını bulabilmiş değil.. Böylece canlı yayında bilimsel bir deneye tanık oluyoruz… Kek gibi seyrettiğimiz için yazıya aktarıp beyhude bir çabayla intikam almaya çalışıyoruz!.
  • İstanbul’da “Fetih Törenleri”.. Temsili yeniçeriler, çekerek götürülen kadırgalar, vs. Bir de “temsili” Fatih Sultan Mehmet var, at sırtında gidiyor… Burnu falan benzetmişler… Muhabir hislerini soruyor… Sahte Fatih sinirli, cevabı şöyle: “Şu anda Fatih’in ruhunu taşıyorum, meşgul etmeyin!..”

Vedat Özdemiroğlu

Atom 2001


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.